Radiace a zdraví

EXISTUJE STÁLE VÍCE A VÍCE DŮKAZŮ ZDRAVOTNÍCH RIZIK VYPLÝVAJÍCÍCH Z VYSTAVENÍ SE VYSOKOFREKVENČNÍM ENERGIÍM

Prakticky každý měsíc odhalují nové a nové studie, že chytré telefony buď ničí váš život, nebo ne.
Tyto vědecké studie jsou velmi žhavé a ještě ani zdaleka neřeší vše, ale jedna věc je jistá.
Ti, kdož se obklopují bezdrátovými technologiemi bez ochrany, mohou ve skutečnosti hrát ruskou ruletu se svým životem.


 

Studie říkají, že záření z mobilního telefonu vede k různým zdravotním problémům a potvrzují, že může poškodit DNA a nervový systém, způsobuje stres na endokrinní systém (slinivky, štítné žlázy, varlat a vaječníků), způsobuje ztrátu paměti, zmatenost, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, zvyšuje únavu organizmu, mění elektrickou aktivitu mozku, snižuje počet spermií a zvyšuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby.


 

Karcinogenní nebezpečí – světová zdravotní organizace nyní klasifikuje záření mobilních telefonů jako „potenciálně karcinogenní pro lidi“ do stejné kategorie jako olovo, výfukové zplodiny motoru, a chloroform.

Každoročně vzniká 10.000 nových případů gliomů – nádorů mozku, které jsou diagnostikovány v USA a uživatelé mobilních telefonů vykazují 40% zvýšené riziko vzniku tohoto nádoru ..

Spor, zda je používání mobilních telefonů spojeno s rakovinou mozku a dalšími vážnými zdravotními problémy, byl přirovnán k debatě o tabáku v roce 1950, kdy trvalo dvě desetiletí tabákovým vědcům skutečně přiznat, že kouření způsobuje rakovinu.


 

Děti jsou mnohem náchylnější k elektromagnetické radiaci. Výzkumy ukazují, že radiace proniká hlouběji do hlavy dítěte vzhledem k tomu, že mají tenčí lebku, než dospělí. Ve skutečnosti bylo zjištěno, že rostoucí tělo dítěte může absorbovat záření až 10krát více než tělo dospělého jedince.

Těhotné ženy jsou vystaveny vyššímu riziku – expozice elektromagnetického pole v děloze způsobuje zdravotní problémy, jako je ADHD, emocionální problémy, astma, obezitu a případně poruchy autistického spektra.


 

Stejně tak muži, kteří chtějí mít někdy děti – výzkum ukázal, že lidské spermie vystavené radiaci z mobilních telefonů, umírají třikrát rychleji, plavou podstatně hůře, neboť mohou být deformovány a mají výrazný vliv na podstatně větší poškození jejich DNA.
Radiace z mobilního telefonu (a bezdrátové záření obecně) představuje extrémní ohrožení veřejného zdraví a může trvat několik let, aby nemoci z radiace propukla naplno. Někteří odborníci dále varují, že pokud odhady jsou správné, pak jsme na pokraji zdravotní krize, která by mohla ochromit naše aktuální zdravotní infrastruktury.

Země celého světa, stejně jako Evropský parlament, již začínají nastavovat bezpečnostní limity, které jsou přísnější na elektromagnetické záření s cílem omezit vystavení záření pro děti, těhotné ženy, starší lidi a lidi s oslabeným imunitním systémem.

Čtěte dále

%

Američanů pokládá svůj mobil na noc vedle sebe

%

uživatelů počítačů a informačních technologií zkontroluje e-mail na dovolené každý den

minut za rok vstřebáváme škodlivé záření u mobilních telefonů

%

respondentů na celém světě uvádí, že kontrolují své smartphony jako součást ranního rituálu ještě před čištěním zubů

Chcete se vystavovat škodlivému záření?

phone-radiation

Antiradiační produktyVědecké atesty

Zavřít